Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 374 Görüntülenme

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy izle

Yönetmen:

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy izle 2021 Netflix Full HD izle. 1980'lerde ucuz ve güçlü yeni bir uyuşturucu Amerika kıyılarını vurdu. Kokain ülkenin iç bölgelerine ulaştı ve sözde 'Uyuşturuculara Karşı Savaş'ı ateşledi. Bu savaşı anlatan belgesel türündeki filmin yönetmenliğini Stanley Nelson yapmıştır. Filmde Mitch Credle başroldedir.
Panik ve ırkçılıktan beslenen bu savaş, neredeyse yalnızca siyahi insanları hedefliyordu ve siyahilerin kitlesel olarak hapsedilmesine yönelik büyük bir eylemdi. Belgesel, bu uyuşturucunun yayılmasına, nereden geldiğine ve bu topluluklar üzerindeki etkisini konu almaktadır.
Eski satıcıların anlattıklarını, bağımlıları, gazetecileri ve diğer tanıkları içeren bu film, izleyiciye konuyu anlatırken hiç de alttan almaması ile ilgi çekmiştir. Tartıştığı olayların kapsamını ve ciddiyetini ortaya çıkararak insanları eğitmeyi ve şok etmeyi amaçlamaktadır.
Film ağırlıklı olarak Kokain ve nasıl pazarlandığı, kullanıldığı ve dağıtıldığı gibi konularla ilgili olsa da, ırk üzerine de güçlü bir odak noktası bulunmaktadır. Filmde uyuşturucu ile savaşın siyasi olarak kullanılmasını, dönemde başkanlık için yarışan insanlar üzerinden anlatılması da bulunmaktadır. Ronald Reagan uyuşturucu ile mücadelesini halka sunarak seçimler için kullanmaktadır. Fakat kokain sadece onu kullanan ya da satanları etkilememekte, onların ailelerini, mahallelerini, arkadaş çevrelerini de yok etmektedir.
1980'lerde ortaya çıkan bu kokain salgını Amerika'nın şehirlerini yangın gibi parçalamıştı ve yıkıcı bir belaydı. Ama aynı zamanda, göründüklerinden daha korkunç, basit ve ırksal olarak önyargılı medya imgelerinden oluşan bir iz bıraktı. Uyuşturucu bağımlısı bir anneden doğan, uyuşturucudan zarar gördüğü bir bebeğin “Kokain Bebek” adlı ile haberlere çıkması bu savaşı iyice hararetlendirmişti. Bu ara sıra meydana gelen bir şeydi, ancak haber medyası radikal bir şekilde çarpıtılmış sayılar kullanarak bunu bir zombi bebek ordusu gibi gösterdi.
Kokain kullanıcılarının kendilerine gelince, bunların üçte ikisi beyazdı, ancak medya bunu göstermiyordu. Uydurma görüntüler, tıpkı uyuşturucunun kendisi gibi, zararlarını verdiler ve ekonomik paylarını almak için buna göz yumuyorlardı. Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy belgeseli bu uyuşturucunun hangi yollardan ülkeye girdiği ve satıldığından daha çok, bu uyuşturucuyu kullanmadan insanlarda derin yaralar açan siyasiler ve medya çalışanlarını gözler önüne sermektedir ve olayların birinci ağızlardan anlatılması ile bunu daha etkili bir şekilde yapmayı amaçlamaktadır.
1xbet

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  Yayın Tarihi:

  11 Ocak 2021

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  >