En Iyi Western Filmleri
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
2,519 Görüntülenme
1xbet

Ölü Adam – Dead Man (1995)

Çekimleri Almanya, Japonya ve ABD gibi ülkelerde yapılan ve yönetmen koltuğunda Jim Jarmusch ’un oturduğu Dead Man filmi 1995 yılının en gözde yapımlarından birisi olmayı başardı. Dram ve fantastik türünün en iyi filmlerinden biri olan Dead Man filminin başrolünde de ünlü aktör Johnny Depp oynuyor. 1800’lü yıllarda yaşamını sürdüren ve son derece sıradan bir yaşantıya sahip olan William Blake adındaki genç, çok farklı bir deneyim yaşamak adına yaşamını sürdürdüğü toprakları terk eder ve bilmediği bir yerde yepyeni bir hayata atılır.

 

Çıktığı yolculukta onu hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak değiştirecek olan bir deneyimin başlangıcı olacaktır. Çok kötü bir anda karşılaştığı hiç kimse adındaki Amerikan yerlisi olan Blake ’in aynı addaki, ölen bir şair William Blake olduğuna inanmaktadır. Hiç kimse ile atılacağı yolculuk, William Blake ’in aniden bambaşka bir insana dönüşümüne neden olmaktadır. Bu fantastik eser konusu ile izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Ayrıca IMDb üzerinden almış olduğu 7.8 puanı sayesinde de film kalitesini ispatlamayı başarıyor.

https://www.imdb.com/title/tt0112817/

Zincirsiz – Django Unchained (2012)

Amerika da geçmişte yaşanan iç savaşın 2 yıl öncesine kadar, Güney bölgelerinde geçmekte olan filmde bir köle olan Django ’nun Alman asıllı olan ödül avcılarından Dr. King Schultz ile yolları kesişir. Django, eski efendisinin ölü ya da diri olarak ele geçirebilmek isteyen Schultz ile anlaşır ve özgürlüğünün karşılığında Brittle kardeşleri kendisine getirme sözünü vermektedir. Görevin başarı ile tamamlanmasının ardından ikilinin yolları ayrılmayarak Schultz ile Django birlikte güney ’in en çok aranmakta olan suçlularının peşine düşmektedirler.

 

Avlanma hünerlerini her gün daha da geliştiren Django tek bir hedefe odaklanmıştır. Köle ticaretlerinde kaybettiği eşi Broomhilda ’yı bulabilmek ve onu kurtarabilmektir. Belirlediği hedef onları en kötü şöhretli olan Candyland çiftliğine ve bu çiftliğin sahibi Calvin Candie ’ye götürmektedir. Sinemanın dahi çocuğu olarak görünen Oscar’lı Quentin Tarantino uzun süre üzerinde çalışmalar yürüttüğü bu projenin başrollerinde de Jamie Foxx ve Christoph Waltz gibi ünlü aktörler yer almaktadırlar. Oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken Django Unchained filmi IMDb ’den aldığı 8.5 değerindeki puan ile de izleyicileri heyecanlandırıyor.

Zincirsiz – Django Unchained izle

Bir Zamanlar Batıda – Once Upon A Time In The West (1968)

1960’lı yılların en gözde filmlerinden birisi olan Once Upon a Time in the West filmi western türünün en çok izlenen filmleri arasına girmeyi de başarıyor. 1960 yıllarının unutulamayan Western filmleri arasına giren bu filmin hikayesi de izleyicileri bir hayli etkilemeyi başardı. Filmin hikayesi, Jill ’in yeni evlenmiş olduğu varlıklı ve İrlandalı olan kocası Brett ’in yanına gidebilmek için yola çıkması ile başlayarak çeşitli maceralar ile devam etmektedir.

 

Maalesef, Jill ’i çiftlikte Frank’ın adamlarının öldürdüğü kocasının cenazesi bekler. Bunun üzerine ne olursa olsun çiftlik içinde kalmaya karar veren Jill, kendini ve onu yok edebilmek için çabalayan frank ve korumaya çalışan iki erkeğin arasında bulacaktır. Harmonica ’nın da Frankla daha önce görülemeyen bir hesabı bulunmaktadır ve bunun hesabını mutlaka sormak için çabalayacaktır. Filmde de bu kişiler arasında yaşanmakta olan birbirinden maceralı hikayeler anlatılarak izleyicide merak uyandırılmaya çalışılıyor. IMDb ’den 8.7 değerinde oldukça yüksek bir puan alan film bu sayede başarısını da bir kez daha kanıtlıyor.

https://www.imdb.com/title/tt0064116/

The Good, the Bad and the Ugly – İyi, Kötü ve Çirkin

Yönetmenliğini Sergio Leone tarafından yapılan The Good, the Bad and the Ugly filmi Türkçesi ile iyi, kötü ve çirkin adındaki film üç silah arkadaşı arasındaki yaşanan olayları anlatıyor. Ortak bir hedef doğrultusunda birbirinden değişik nedenler ile yol alan üç silah arkadaşı aslında kader tarafından yolları kesişen insanlardır. İsimleri iyi, kötü ve çirkin olarak bilinen bu kişiler o dönemdeki Amerikan iç savaşının en önemli araçlarından birisidirler. İyi ile çirkin kolay yoldan ve fazla para kazanabilmesi mümkün olsa da yaptıkları işler kendileri açısından bakıldığında oldukça büyük riskler barındıran işlerdir.

 

Çirkin, çok azılı bir suçtan aranmakta olan bir suçlu olarak karşımıza çıkarken, iyi ise çirkin ’i adalete teslim ederek önce ödül alır ve sonrasında da dar ağacından çok daha riskli olabilecek bir metot kullanarak kurtarır ve bir sonraki yapacakları işe kadar sağ kalabilmesini sağlamak için uğraşmaktadır. Bir gün oldukça gizli bir hazinenin ortaya çıkması ikilinin aralarının bozulmasına sebep olur. Onlar birbirleri ile dalaştıkları sırada ortaya çıkan üçüncü bir hazine avcısı da kötü adındaki kişidir.

https://www.imdb.com/title/tt0060196/

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  >