Murat Gögebakan: Kalbim Yaralı
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.1 IMDB Puanı 192 Görüntülenme

Murat Gögebakan: Kalbim Yaralı

(2023)

Yönetmen:

Ali Akyildiz

Oyuncular:

Kadir Bertan, Güney Kilinç, Faruk Pakis
Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı filmi, 2014 yılında vefat eden sanatçı Murat Göğebakan'ın yaşam hikayesine odaklanıyor.

1968 yılında Adana'da doğan Murat Göğebakan'ın hayatına doğum anıyla başlayan film, sanatçının yaşamındaki önemli dönemeçleri ele alıyor. Murat Göğebakan, annesinin hamilelik sırasında geçirdiği bir operasyon sonucu sağ bacağında kalıcı bir sakatlıkla dünyaya gelir. Bu fiziksel zorluk, müziğe olan tutkusunu etkilerken, ailesinde yaşadığı trajik olaylar da onun hayatını derinden etkiler.

Müziğe olan tutkusuyla dolu bir gençken, yaşadığı acılar ve sorumluluklar onu müziğe küstürür. Ancak kuzeni Senem'in teşvikiyle müziğe olan sevgisini yeniden keşfeder. Konservatuvar eğitimini tamamladıktan sonra hayatını barlarda şarkı söyleyerek ve öğretmenlik yaparak sürdürür.

İstanbul'a taşındıktan sonra müzik kariyerine odaklanır ve başarıya ulaşmak için çaba sarf eder. Ancak, yaşadığı ekonomik zorluklar ve kişisel travmalarla mücadele etmek zorunda kalır. Kanser teşhisi almasına rağmen mücadele ruhunu kaybetmez ve hastalığı yenmeyi başarır.

Ancak hayat ona birçok zorluk ve ihanetle de doludur. Eşi Selma'nın ihanetiyle yüzleşir ve ikinci kez kanserle mücadele etmek zorunda kalır. 45 yaşında yaşamını yitiren Murat Göğebakan, müziğe ve sevenlerine bıraktığı mirasla her zaman hatırlanır.

Burak Sevinç, Tuvana Türkay ve Hande Soral gibi başarılı oyuncuların rol aldığı bu biyografik dram ve müzik dolu filmi 8 Aralık 2023 tarihinde sinemalarda izleyebilirsiniz. Film, tr dublaj ve full hd kalitesiyle unutulmaz bir deneyim sunuyor.
1xbet

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Murat Gögebakan: Kalbim Yarali

  Yayın Tarihi:

  08 Aralık 2023

  Senaryo:

  Lütfi Albayrak, Sezgin Irmak

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  >