Somebody I Used to Know
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 902 Görüntülenme

Somebody I Used to Know

Kültürel kökenlerinden, özgürlüklerinden ve tutkularından kopmuş bir adamın öyküsünü anlatan Somebody I Used to Know, Güney Afrika'da geçen bir aşk drama filmi.

Filmin baş kahramanı, 31 yaşındaki Philani, Güney Afrika'da bir üniversite profesörü olan bir adamdır. Philani, çocukluğunda Güney Afrika'daki köleliğin ve Apartheid sisteminin baskısı altında büyümüştür ve ülkenin mevcut sistemine karşı mücadele etmeyi tercih etmiştir. Philani, ülkenin kölelik sistemi karşısındaki mücadelesini bir şekilde desteklemek için bir grup arkadaşıyla birlikte bir harekete katılmıştır. Bir gün, Philani ve arkadaşlarının eylemi gözaltına alınır ve Philani tutuklanır.

Tutuklanmasından sonra Philani, kendi kökenlerinden ve özgürlüklerinden kopmuştur. Siyasi mücadelesinden uzaklaşmış, hayatının ötesinde yokmuş gibi hissetmektedir. Philani, bomboş bir hayata daha fazla dayanamayınca, üniversiteye gitmeye karar verir.

Üniversitede, Philani, güzel ve güçlü bir kadın olan Thoko ile tanışır. Philani ve Thoko, birbirlerine çok yakınlaşırlar ve Philani, Thoko'ya aşık olur. Thoko ile birlikte, Philani kendi özgürlüklerini ve tutkularını tekrar aramaya başlar.

Fakat Thoko, Philani'nin siyasi mücadelesine tekrar katılmamasını ister ve Philani, Thoko ile olan ilişkisini, bu şartı karşılamayarak bitirmek zorunda kalır. Philani, Thoko'dan ayrılırken, kendini kaybetmiş ve unutulmuş hisseder.

Kişisel görevlerini ve tutkularını tekrar aramaya karar veren Philani, ülkenin siyasi mücadelesine tekrar katılır. Philani, köleliğin ve Apartheid sisteminin önüne geçmek için mücadele etmek için tekrar özgürlüklerini bulur. Philani, mücadelesindeki başarısının kendisine yardımıyla, Thoko'yu ve kendisini tekrar bulur.

Filmin sonunda, Philani, gelişen olayların ötesine geçer ve köleliğin ve Apartheid sisteminin önüne geçmek için mücadele etmeyi, özgürlüklerini ve tutkularını kavramayı ve özgürlükleri savunmayı tercih eder. Filmin sonunda, Philani ve Thoko, özgürlükleri ile tekrar bir araya gelir.
1xbet

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Somebody I Used to Know

  Yayın Tarihi:

  10 Şubat 2023

  Senaryo:

  Dave Franco, Alison Brie

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  >